Fórum Šumavská elektrická dráha

vyhlidly vrtulnikem

Dneska tu celý den létal R22 vyhlídky. Hluku z toho bylo tak straně, že už sem na dovolenou rozhodně nepojedu. Kromě toho pilot rozhodně nedodržoval letecké předpisy. Výška letu nad obydlenou oblastí 300 m. Možná by to chtělo pohrozit státní leteckou inspekcí aby se přijeli podívat jak si předpis vysvětlují někteří páni piloti.

Vlak?

Rozvoj hromadné dopravy velmi podporuji. Dezinformace, které tady podáváte nejsou prospěšné a myslím, že výstavba železnice může být prospěšná a bude moci nahradit individuální dopravu v dotčených oblastech podél nádrže a právě ty "klidové zóny" má lehká železnice obsluhovat.

Opravdu nerozumím proč zde ukazujete fotografii příměstské jednotky CityElephant s tím, že je to jediná možnost co by po uvažované trati jezdilo.
Uváděný dvoupatrový vlak zde nikdy jezdit nebude a ani nikdy nebylo zamýšleno, že by zde jezdil, protože tento vlak může jezdit jen na Severu Čech, Praze a okolí, Slezsku a Severní Moravě. Nemyslím si, že železnice znehodnotí rekreační oblasti, soupravy můžou být na moderní trati velmi tiché. Navíc je nepravdivé a manipulativní je, že nikdo pro lipensko nevymyslí "novovou mašinu" a bude muset jezdit ten "hnusný obrovský vlak".

Re: Vlak?

Vazeny pane, tichy vlak neexistuje a ni v budoucnu to neni mozne. Uvedomte si, ze oblast kolem Lipna je prave ojedinela v Evrope svym klidem- zadne cesty-zadne vlaky-zadny hluk z letadel. Prekrasna priroda a temer absolutni klid. To chcete znicit?

Re: Re: Vlak?

Absolutní klid? To si děláte legraci? Auta jsou úplně tichounká, mě nenapadlo, říkají to v každé nablblé reklamě. Vůbec, ale ani trochu nesmrdí, protože přece mají katalyzátory. Účinnost benzínového motoru je asi 112% oproti pohonu elektrickému, tření pneumatik menší, než u železničního provozu, protože - a to ví dobře každé malé děcko přece nadnášejí, viz nafouklý hrací míč! Letadlo se na Lipenskou nádrží neobjeví a pokud, tak se zásadně jedná o někoho movitého, kdo si od Vás koupí pozemky, jako se to stalo na Modravě. To pak rachot letadla samozřejmě nevadí - stejně je o 180% menší než strašlivý řev elektrického vlaku.. Následně po pozemcích si pan zbohatlík koupí všechny z obce (obcí), stejně jako štětky prodejné - to se také stalo na Modravě. Pak tam postaví sjezdovky a všichni se už moc těší, jak budou pracovat jako utěrači sedaček lanovek, nebo prodavači separátových klobásek, případně lyžaři sofistikovaně podají unašeč od pomavleku. No ještě se vypořádat po ajznboňákach s těmi ekologickými zlouny a pořádná silnice, pořádná parkoviště, pěkně širokáánské sjezdovky - ó my se budeme mít. Budeme si moci koupit také auťák se dvěma výfuky, jako to mají lufťáci z Prahy! Sice nevěřím v realizaci ŠED (viz. jikorďácké hloupé rušení železnic a ještě blbější zdůvodňování onoho - po volbách se kluci od Žemličky teprve rozjedou, teď si zatím nic moc netroufají) ale zde uváděné argumenty proti el. dráze spíše vypovídají o tom že je na projektu ekonomicky zainteresován někdo jiný, nežli autoři stránek:)

Klid??

Nějakou dobu už je ohledně tohoto projektu klid. Je tento klid pouze dočasný nebo se něco chystá?

Nenažranost

To je to, co za celým pseudoprojektem dráhy u Lipna vidím. Vydělat prachy za každou cenu bez ohledu na přírodu, lidi. To teď přeci frčí a u nás tomu politici fandí, když jim něco z těch peněz zůstane v krabici od vína. Jinak nevěřím tomu, že za tímto projektem stojí náš kapitál, typoval bych nějaké Holanďany nebo Němce. Tohle nemůže vymyslet člověk, který má alespoň trochu vztah k přírodě a potažmo k Lipnu. Kdyby měla tahle trať vézt přez můj pozemek, tak bych se zachoval jako statkářka s pozemkem na dálnici. Ještě bych koupil Berettu a prvního helja, který by přišel domlouvat výkup, bych střelil do palice. Howgh!!!

zlodeji

podvody a velke kradeni viz.Rath ,presne popsal situaci 18.5. pan Jancura -Student Agency,kazdy tyden zavrit jednoho hejtmana a vycistit ten neporadek.Neni tydne aby nebyl skandal odhalen ve vlade!a to plati obcane ze svych dani takove darebaky.Napachaji na Lipne nenavratne skody prirode i malym investorum ,bude po turismu totalne

proc ne?

ja nechapu lidi kteri na to nadavaji. nejprve nadavaji ze se do frymburka a na lipno nedostanou ze tam nejsou zadne spoje a ted kdyz by byla moznost tak jsou proti tomu. tak at se uz dohodnou co vubec chteji

Re: proc ne?

Nemate prijmeni Koci ze se tak divite_jde o to aby se lide doslali .. ......

Re: proc ne?

Stačilo by přidat pár autobusů denně, proč kvůli tomu stavět koridor? Stejně by tím jezdilo pár lidí.

Re: proc ne?

mila kristynko ja nevim kde jsi se zapomnela.tak pro tebe strucne-kazdy ma jiz auto a nebo jezdi autobusy

Re: proc ne?

Paklize je potreba verejne dopravy, tak snad jedine podel stavajici cesty do Frymburku. Urcite ale ne podel plaze. Podivejte se treba na zcela znehonocene pobrezia rekreacni oblasti Italie. Lipenska prirode je v Evrope zcela ojedinela svoji krasou a klidem. Ten, kdo chce na tom vydelat, by si mel uvedomit, ze penize si do hrobu nevezme, a znicil by timto projektem tuto oblast pro cele pristi generace. Masovy turismus je nesmyslny projekt, ktery vymyslel nekdo, kdo je materialista a nema vztah k prirode.

hloupost

Nebylo by lepší udělat pořádné pozemní komunikace a nasadit na ně "zelené autobusy" jako je to na Šumavě. Bylo by to jistě levnější i praktičtější.

21.4.

Setkani u hotelu Racek,pani starostka z Cerne je obdivuhodna ma civilni kuraz,hejtman naprosty dogmatik,nepadlo jedine slovo o jinych alternativach dopravy,starosta z Lipna- kouzelnik s uzemnim planem viz umisteni kryte tenisove haly,ktera mela byt u lanovky a je u jezera -podal vrchnosti pouze hlaseni ve smysli,,u mne bez revolty,,pane hejtmane!Projekt SED je totez co zboreni mesta Mostu v sedesatych letech a vystavba Chanova! Odbornici jsou rovnez proti vlaku,totez obcane.Kdyby vlak skutecne byl zcela jiste by hejtman ,starosta a jejich prazsti politikove jezdili se svyma rodinkama i milenkama do Cerne vlakem na dovolenou

ne ŠED a vybudování pozemních komunikací

nedovedu si představit, jaký klid a uklidňující podmínky, které jsou dosud, bude po vybudování nějaké dráhy, k čemu je to dobré?, všichni víme, jak dlouho trvá sezóna na lipensku cca 2 měsíce a to ještě dle počasí. Když prší tak tu nikdo není, všichni ujíždějí do měst.Jak bude řešena bezpečnost osob a vozidel všech druhů, jak budou zabezpečeny železniční přejezdy, které se musí vybudovat, proč se raději nevybudují plněhodnotné a kapacitní pozemní komunikace pro provoz motorových vozidel třeba na Kovářov z hlavní silnice, na Radslav z hlavní silnice spojka Radslav a Jestřábí, které nevhovují z kapacitních důvodů bezpečnému provozu? proč se nevybuduje chodník z Černé kolem kempů na Jestřábí, proč se raději nevybuduje cyklostezka mimo pozemní komunikace z Černé- Radslav- D. Vltavice- Posudov? Olympiáda nebude, tak proč se již dávno nezměnil územní plán, který počítá s vybudováním olympijských vesnoc u osady Radslav a D. Vltavice v zátokách? Vše přímo ukazuje na propojení vlastníků nemovotostí v místě vedení tratě s politiky, ať se na mne nikdo nezlobí, že to píšu, ale je to tak Proč osoby, jako majitelé pozemků/všichni víme o koho jde/ se schovávají za firmy, proč asi???? Katastr a Obch. Rejstřík napoví pro šikovného hledače, zveřejněte to novináři, ať to dopadne jako s Bártou. Je to stejné. Ale vybudovat zde vlak, ať je poháněn čímkoliv je oprvdu blbost, co Vám říká klid ve stáří mladíci vymýšlitelé ? Také budete starší a zjistíte, že peníze a moc nejsou vše, vždy Vás ovládne zdraví. Nepleťte se násilnostmi do přírody, ta nám to pak kvůli Vám vše vrátí, ztratí se spodní vody, bude více hluku, změní se proudění vzduchu, bude více nečistot, ptáci a chráněné druhy se přestěhují, třeba za hranice, kde si přírody váží. Zvažte raději cestu H. Planá Rakousko přes Zvonkovou, výstavbu mostu v H. Plané, vybudování jejího obchvatu a td. Ale to se Vám nehodí co, jo holt peníze jsou peníze, na lidech nezáleží ale dejte pozor...........

!!nejen obcane z Cerne !!

ale obyvatele po cele delce jezera LIPNA! NIKDO nesouhlasi s vlakem a zadnou trasou na silnici ci mimo ni!!! Obecni korupcnici s krajskymi furianty a ,,politickou elitou ,,nici nasi vlast,domovy!Zkuste jit nahlednout na uzemni plan v OU Lipno n.Vl.nebo Frymburku .Ukazi vam deset i vice let neplatne prastare mapy tak neochotne,jako by se jednalo o statni tajemstvi CZ .Postavi Vam zde treba i pendolino !

Re: !!nejen obcane z Cerne !!

Frantisek Vyhlidal neschvalovat.jak sou tu ti Holandané tak tu delaj ztoho lunapark.Cele lipenske povodí je třeba stavebně zmrazyt.Jinak tu bude zachvylku Las Vegas.
před několika sekundami · To se mi líbí

Re: Re: !!nejen obcane z Cerne !!

František by měl kandidovat do zastupitelstva.Je to chytrý člověk.

Re: Re: !!nejen obcane z Cerne !!

a lipenskej starosta je asi za propagaci mooooooooooooc dobre placenej.at si holandany necha a az sem jim to holandsko potopi tak si to tam s nima muze probirat v luna parku ale at nelezou k nam na radslav ja chci poslouchat zaby a koukat na srnky

Re: !!nejen obcane z Cerne !!

Vážení občané dne 21.4. v 17.00 hod je v Černé v Pošumaví veřejné projednání Šumavských elektrických drah , takže Vás všechny tímto zveme ..budou proti sobě stát zástupci obce a veřejnosti jež vlak z 95% opravdu nechtějí a kancelář hejtmana ...přidte nás podpořit, účast slíbil i sám hejtman JCK.

Re: !!nejen obcane z Cerne !!

no kdyz by na to dostali penize aby si dost nakradli

NADRAZNI DOVOLENA a krasne trvale bydleni!!

Privatne zbudovane a zaplacene- nemale penize proto, aby si lide uzivali cistou krasnou a klidnou oazu LIPNA
CDrahy rozprodavali kdysi- levne stare nadrazni domky a to ted udelala lipenskym politika z investic do chalup a chat !S vlakem i zadarmo drahe,nebezpecny pristup k jezeru i k chate pres koleje rychlovlaku co ma jezdit po 30 minutach , znicujici hluk ,draha udrzba koleji v zime
Arogance moci,nezodpovednost a hloupost nekompetentnich darebaku a zaprodancu je nejen vysmech pracovitym pilnym obcanum, ale nenavratne despektni zniceni nejen privatniho majetku ,ale i prirody.Chybi dlouhodobe vize jako mel pan Bata

elektrická dráha nad zátokami Lipna


Dobrý den milovníci Lipna,

nenažranost některých Čechů v primitivním stadiu kapitalismu nezná hranic. Máme velkou
šanci bezohlednou variantu trasy po plážích jezera zarazit.Přeji regionu Lipna rozvoj
a místním podnikatelům trvalý příjem po celý rok. Ne však za cenu zničení " atmosféry
Lipna", kterou již turista nenajde v Rakousku ani v Italii.
Odsuzuji všechny účastníky projektu, jejichž kvalifikace a zkušenost v oboru se scvrkla
do tlusté čáry fixem přes zátoky jezera na mapě Lipna. Jejich snaha, narvat za každou cenu maximum rekreantů do nejdražších hotelů s diskotékami pro splnění plánovaných lůžkodní, jim nesmí vyjít. Za kvantitou klientely přijde i kriminalita. Majitelé nemovitostí, braňte majetek a nepusťte bagry na své pozemky u jezera ani dnes ani za 20 let. Vyvolejte interpelaci v parlamentu ČR a obraťte se na tisk.
Rok 2012 není rok 2008. Podmínky pro přidělení dotací z fondů Evropská unie nebudou
splněny, erár to nezaplatí a na břehu Lipna zůstanou jen rozorané pláže.

velka vlakova loupez

aneb po nas potopa-nakrast ted znicit -tak se jedna s mafii.Nebot za projekty se hazi velkymi penezy at se bude realizovat ci ne! Vlak jeho hlucnost otresy a nebezpeci pro turisty nejen v podobe rychleho vlaku,ale i kriminality,pro zlodeje dobra vec,prijedou si odkukoliv! A kolik bude stat udrzba ,po case nesnesitelny pobyt v klidu!Nikdo vlak nechce,uz ted jezdi prazdne autobusy po Lipne ktere staly 1,5mio jiz druhym rokem!!Chybi jakakoliv ucta k prirode i lidem-kvuli zlodejnam

překladač pro europoslance

Překladač je nasazen. Finance neřešme, ber to jako moji podporu vašemu snažení.
Nemám rád blbé nápady a tenhle je super blbý.

Předmět: Šumavská elektrická dráha

Dozvěděl jsem se o projektu elektrické dráhy podél Lipna.Jde o další megalomanský projek, který je prosazován úzkou zájmovou skupinou lidí napojenou na stavební firmy.At krajští zastupitelé doloží studii podpisy občanů, kterí takový projek podporují.Pak se budeme o něčem bavit.Jinak se naše názory objeví ve volbách.Doufám, že si to naši krajští představitelé uvědomí a začnou se starat o blaho lidí v kraji a ne o svoje.Za takové peníze se dá v kraji postavit mnoho užitečnějších staveb.To neberete v potaz názor obcí, kterých se to týká?Tam žijí také lidé a těch se to dotýká nejvíce.

Je mnoho dalších otázek,na které bychom chtěli dostat validní odpovědi.

Jsem jednoznačně proti takovým akcím.

Šumavská elektrická dráha

Mate naprostou pravdu,tragedie take je ,ze informace prichazi zpozdene z TV nebo iDNES a to vetsinou po schvaleni noveho uzemniho planu.Proc v obecnich novinach nestoji ani radek co planuji a kdo hlasuje ci navrhuje.!!!Vse probiha anonymne a bez obcanu -i majitelu! Odpoved je snad jasna

letní dovolená

Tohle je pitomost,Černá v Pošumaví je nejoptimálnější pro klidnou dovolenou s dětmi. Jezdíme tam už 10 let pravidelně, nevěřím že je za tim Zimola, vypadá rozumně a je sympaťák.

U plaže??!!

Nedokážu si představit, že nad pláží kam se v létě sjíždí celej Jihočeskej kraj pojede vlak mezi dětmi jež se tam volně pohybují, když jsi jdou na Racek koupit nanuka.

Přidat nový příspěvek