Vyhlídkové plavby - CROSSWINDS MALDON

01.08.2016 13:43

Představení CROSSWINDS MALDON:

CROSSWINDS MALDON je motorová jachta, jejíž celodřevěný trup je potažen silnou vrstvou laminátu. Ti, kteří hledají moderní "dokonale prefabrikované tvary" z čistého laminátu asi budou zklamáni, na druhou stranu ti, kteří mají rádi poctivou  práci snad ocení jednotlivé detaily a konečně i loď jako celek.Historie lodi CROSSWIND MALDON začíná na území ČR na začátku devadesátých let 20. století, kdy tato loď byla přivezena do ČR přes Rakousko z Bodamského jezera ve Švýcarsku, kam byla ještě před tím importována z Velké Británie.

Loď  následně stála několik let bez většího zájmu na Lipně, než se stala díky poškození a práci vandalů či zlodějíčků prakticky vrakem.Podle záznamů v Britském lodním registru byla loď vyrobena v roce 1970 na jihovýchodě Anglie, v hrabství Essex, loděnice Maldon. Konstruována byla s ohledem na klimatické podmínky vládnoucí v Severním moři.  Rekonstrukce lodi byla započata v roce 1997, kdy byla loď  vytažena na břeh a postupně opravována.

Zcela vyměněno bylo odhadem až 80% dílů. Kompletně nová jsou téměř všechna žebra, obšívka lodi, velká část paluby. Zcela zrenovována musela být elektroinstalace. Motor lodi byl po zatopení rozebrán, vysušen, opraven a znovu uveden do chodu. Práce na její rekonstrukci skončili až v roce 2006. Při  rekonstrukci lodě byl kladen důraz na použití klasických materiálů, tedy především dub, mahagon, borovice.Více zde: https://www.lipno-cruising.eu/o-nas/