Investiční koně

29.08.2015 12:08

Společnost Lipnopark.cz a LN Agro investiční skupina v čele s velkým milovníkem Achaltekinských koní, rezidentním partnerem a jednatelem LN Agro Vladimírem Cnotou, společně s Alexandrem Novotným, chovatelem a trenérem se podílí na projektu chovu Achaltekinských koní v ČR a vybudování chovné a inseminační stanice včetně spermabanky tohoto Achaltekinského plemene koní. Hlavním cílem této stanice je záchrana Achaltekinského plemene.

Něco málo o koních:

Achaltekinský kůň je nejstarší plemeno na světě. Jedná se o plemeno starší než 3000 let. Tento kůň je vyhlášen národní kulturní památkou a současně figuruje jako ohrožený druh zvířat na listině UNESCO.

Achaltekinský kůň je velmi výhodná investice.

Vždy se samozřejmě jedná o to, jaký má kůň rodokmen. Výsledky - investice se zhodnotí vždy, pokud je o koně dobře postaráno. 
Dobrého Achaltekinského koně (hříbě) vám dokážeme přivézt za cenu cca 200.000 - 500.000,- Kč. V případě, že je o koně i jeho výcvik dobře postaráno našimi profesionály, kteří jsou zde jedni z nejlepších, dokáže se cena koně vyšplhat někdy ve dvou až třech letech jeho věku na 2 a více milionu korun. 
Hříbě tohoto koně dokážeme přivézt ze zahraniční, zajistit veškeré dokumenty, zajistit velice odbornou péči a ustájení koně přímo u chovatele, který se výcvikem zabývá v blízkosti Prahy. 
V případě, že chcete nejen dobrou investici, ale udělat sobě nebo někomu ze své rodiny (dítě, manželka) radost, tak Achaltekinský kůň je to nejlepší co můžete udělat.
Nejde jenom o to koně koupit, ale dát mu i odbornou péči, kterou Vám můžeme nabídnout v takové kvalitě, aby se z hříběte stal kůň s velmi vysokou cenou. 
Achaltekinskému koni musíte dát kousek sebe, spoustu času a odbornou péči.

V Černé v Pošumaví připravujeme vybudování jednoho z nejmodernějších zařízení v Evropě, a to nejen chovnou, ale i inseminační stanici Achaltekinských koní v ČR. Najít dobrého hřebce bohužel znamená pohybovat se po celém světě a náklady na přepravu, jakož i samotná přeprava koně je nepřekonatelnou překážkou pro majitele hřebce, proto vybudování této inseminační stanice.
.

 

• Rok 1999 - šampionem této první výstavy koní ve střední Asii v Taškentu kde se účastnili Achaltekinské koně z celého blízkého východu a střední Asie se stal hřebec Arslan, zakladatel našeho chovu koni. Arslan byl nejlepším parkurovým koněm ve střední Asii po rejtingu FEI.
• Jeho jediný syn Al Achrat byl třetím na této výstavě koní a tak byl naším vlastním hřebcem. Byl druhým ve vytralosti na 60 a 80 km.
• Mezi kobylami se šampionkou stala naše klisna Kejki , druhá naše klisna Salamandra byla třetí.
• Náš hřebec Altair se stal lepším ve volných skocích v r. 2005 v Česku, v r. 2007 v Německu, v r. 2010 vo Francii. Mockrát se zúčastnil ve skokových závodech a několikrát vyhrál. Taky se stal třikrát "rezerv šampionem" výstavy Achaltekinskich koní - v r 2007 - Německo , 2009 - Luxembursko , 2010 - Francie.
• Hříbata po Altair a Salamandra: získali titul šampiona výstavy Achaltekinskich koní v EU.
Albion - v r. 2009 v Luxemburgu
Altasar - v r. 2010 ve Francii