Achaltekinské koně

20.08.2015 14:15

Achaltekinský kůň je nejstarší plemeno na světě. Jedná se o plemeno starší než 3000 let. Tento kůň je vyhlášen národní kulturní památkou a současně figuruje jako ohrožený druh zvířat na listině UNESCO. Achaltekinský kůň je velmi výhodná investice. Vždy se samozřejmě jedná o to, jaký má kůň rodokmen. Výsledky - investice se zhodnotí vždy, pokud je o koně dobře postaráno. Dobrého Achaltekinského koně (hříbě) vám dokážeme přivézt za cenu cca 200.000 - 500.000,- Kč. 

V případě, že je o koně i jeho výcvik dobře postaráno našimi profesionály, kteří jsou zde jedni z nejlepších, dokáže se cena koně vyšplhat někdy ve dvou až třech letech jeho věku na 2 a více milionu korun. Hříbě tohoto koně dokážeme přivézt ze zahraniční, zajistit veškeré dokumenty, zajistit velice odbornou péči a ustájení koně přímo u chovatele, který se výcvikem zabývá v blízkosti Prahy. V případě, že chcete nejen dobrou investici, ale udělat sobě nebo někomu ze své rodiny (dítě, manželka) radost, tak Achaltekinský kůň je to nejlepší co můžete udělat. Nejde jenom o to koně koupit, ale dát mu i odbornou péči, kterou Vám můžeme nabídnout v takové kvalitě, aby se z hříběte stal kůň s velmi vysokou cenou. Achaltekinskému koni musíte dát kousek sebe, spoustu času a odbornou péči. 

V Černé v Pošumaví připravujeme vybudování jednoho z nejmodernějších zařízení v Evropě, a to nejen chovnou, ale i inseminační stanici Achaltekinských koní v ČR. Najít dobrého hřebce bohužel znamená pohybovat se po celém světě a náklady na přepravu, jakož i samotná přeprava koně je nepřekonatelnou překážkou pro majitele hřebce, proto vybudování této inseminační stanice.